Hemen ara » +90 312 385 87 16

a) Otomobilinizin Boya yüzeyine yapışan inşaat boyası, vernik, çimento ve inşaat tozları, demir tozları ve endüstriyel tozlar Boya'ya zarar vermeden nasıl temizlenir? Araçın boya yüzeyine yapışan ve su ile gitmeyen zift-katran, ağaç reçineleri endüstriyel ve kimyasal tozlar ile yabancı boya maddeleri gibi inatçı kir ve lekeler, SANATCAR'IN geliştirdiği ürünler sayesinde, boya ve vernik yüzeyine zarar vermeden temizlenir.

b) İnşaat Boya Süprüntüleri ve Çimento Tozları
Araç boya yüzeyine yapışan tüm iç ve dış cephe inşaat süprüntüleri, boya sıçramaları, kireç tozları, beton tozları, ve partikülleri gibi maddeler, boya yüzeyine zarar vermeden temizlenir.

c) Endüstriyel ve Kimyasal Tozlar
Araç boya yüzeyine yapışan endüstriyel tozlar, (demir ve diğer metal tozları, kireçli su lekeleri ve partiküller) kimyasal tozlar ve boyalar (venik, diğer boya partikülleri) bu nitelikteki toz ve partiküller için özel olarak üretmiş olduğu, ürünüyle temizlenir.

d) Ağaç Reçineleri
Ağaç reçinelerinde bulunan ürik asidin otomobillerin boyasında ciddi tahribata yol açtığı saptanmıştır. Araç yüzeyinde oluşan ve boya yüzeyine yapışan ağaç reçineleri, su ile yıkanarak çıkarılamaz. Uygulama merkezlarinde tüm ağaç reçineleri boyaya zarar vermeden kolayca temizlenir.

e) Katran-Zift Lekeleri
Zift-Katran lekeleri petrol bazlı lekelerdir. Araç yüzeyinde uzun süreli kalması boya ve vernikte kalıcı leke oluşmasına neden olabilir. Araç yüzeyine yapışan tüm zift ve katran gibi kimyasal kirler su ile yıkanarak çıkarılamaz. Sanatcar ürünleri ile boya yüzeyine zarar vermeden temizlenir.

f) Böcek Lekeleri
Hareket halindeki araç yüzeyine yapışan sinek ve böceklerin oluşturduğu lekeler, zaman ve çevresel etkilere bağlı olarak asit etkisi oluşturur ve araç boya yüzeyine zarar verir. Araç camına, boyasına, krom ve plastik aksamlara zarar vermeden en hızlı bir şekilde temizlenmesi sağlanır.

g) Kuş Pislikleri
Kuşların dışkılarında bulunan ürik asit, otomobillerin boyasında ciddi tahribata yol açar. Dışkıdaki ürük asit ile sodyum ve potasyum tuzları, çevresel etkilere bağlı olarak yaklaşık 1 saat sonra verniği, ardından boyayı yakmaya başlar. Kızgın güneş altında boya yüzeyinde kuruyan kuş pisliği, iki gün içinde boyayı tamamen yakar. Nano Koruma, baya yüzeyini bu tür deformasyonlara karşı koruma süresini uzatır.